Krytyka Artystyczna

Wpis

wtorek, 31 stycznia 2012

Szmery i szelesty w Filharmonii

Na ul. Piłsudskiego w Filharmonii im. Jędrzeja Lutosławskiego we Wrocławiu można oglądać wystawę młodej artystki Katarzyny Wołodkiewicz.

 

                                                                                                                                                     

                                                                                       Katarzyna Wołodkiewicz, źródło: http://new.pknet.pl

 

Wernisaż miał miejsce 5-go grudnia 2011 roku, od tego czasu, przez dwa miesiące, foyer teatru będzie pełnił nietypową dla siebie rolę galerii sztuki.

Katarzyna Wołodkiewicz ukończyła wrocławską ASP, gdzie w 2002 roku otrzymała dyplom pracowni prof. Basaja . Na stałe związana z Wrocławiem, prowadzi autorską szkołę dla pasjonatów sztuki. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką, czytelnicy „Przekroju” mieli szansę oglądać jej ilustracje.

We wrocławskiej filharmonii autorka prezentuje kolejny już- czternasty cykl malarskich opowieści będący, przekornie, pochwałą konemplacji i wyciszenia płynących z obcowania z naturą.

Jak zawsze wrażliwość i klasyczny warsztat nienachalnie prowadzą widza w świat sztuki, pozwalając mu poddać się nastrojowi scen lub podziwiać mistrzostwo formy. Jak zawsze przyjemność obcowania ze sztuką poprzez piękną formę udziela się widzowi.

Wystawa dla tych, którzy w sztuce cenią klasyczną formę i warsztat, stronią od nowoczesnych ekstrawagancji i nie oczekują po niej łamania kolejnych tabu. Warto pójść aby przekonać się że malarze młodego pokolenia mówią dziś o sztuce różnymi językami.

Jest to tylko niewielki fragment jej twórczości. Katarzyna Wołodkiewicz od czasu skończenia studiów tworzy ciągle z wielką pasją i zgodnie z pojętą przez siebie koncepcją sztuki. Dla ciekawych twórczości artystki polecam jej stronę internetową, gdzie można obejrzeć poprzednie prace z wcześniejszych cyklów : Port... rety, Śnienie, Kadłubki i innych.

 

 

                                                                                                                                                                               Magdalena Kubik

 

Wystawa Katarzyny Wołodkiewicz- plakat.

 

 

 

 

 

http://illustrateyourself.blogspot.com/2011/12/katarzyna-woodkiewicz-iy-szmery-i.html

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
aspwroclaw
Czas publikacji:
wtorek, 31 stycznia 2012 20:38

Polecane wpisy

Kalendarz

Luty 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny