Krytyka Artystyczna

Wpis

poniedziałek, 23 maja 2016

MAGICAL DREAMS III

Niezwykła wystawa w Galerii Miejskiej. Magiczny realizm i surrealizm w sercu Stolicy Kultury.

MAGICAL DREAMS to międzynarodowa wystawa promująca realizm magiczny i surrealizm.To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Zrzesza niesamowitych artystów z całego świata. Każdy z nich ma do opowiedzenia inny sen i posługuje się własnym językiem wizualnym.

 

Fot. Kinga Wnuk.

 

Piątego maja bieżącego roku, o godzinie 18:00, odbył się wernisaż wystawy MAGICAL DREAMS III we Wrocławiu. To już trzeci pokaz – dwa poprzednie miały miejsce w Szczyrkui w Warszawie. Na otwarciu zjawiło się około 200 gości.

Obecnie prace eksponowane są w Galerii Miejskiej, przy ulicy Kiełbaśniczej 28. Kuratelę nad wystawą obejmują dyrektor Mirosław Jasiński wraz z zespołem. Wystawa jest realizowana przy współpracy z Bator Art Gallery i będzie trwała do 11 czerwca bieżącego roku.

 

Fot. Kinga Wnuk.

 

Eksponowane są prace z szerokiego wachlarza postaw twórczych – ogromne metaloplastyczne owady Lecha Pierchały, szklane formy Bronisława Gieferta, a także grafiki i obrazy zrealizowane na niezwykle wysokim warsztatowo poziomie. Warto zwrócić uwagę na przywodzące na myśl styl Hieronima Boscha czy Pietera Bruegla malarstwo rosyjskiego twórcy, Micha Lobi.

Wystawa jest doskonale zrealizowana i przygotowana. Sama impreza inauguracyjna była wydarzeniem na wysokim poziomie. W przeddzień wernisażu, w studio Radio Wrocław Kultura, odbyła się rozmowa na żywo z Katarzyną Bator (Bator Art Gallery), Mirosławem Jasińskim (Galeria Miejska) i Józefem Stolorzem (uczestnik wystawy, autor obrazów olejnych). Zaproszeni dyskutowali o wystawie i perspektywach rozwoju prezentowanych w jej obrębie kierunków. Przed samym wernisażem odbyło się także spotkanie z dziennikarzami.

Fot. Kinga Wnuk.

 

Do oprawy wystawy zalicza się także klip reklamujący wrocławskie wydarzenie, jak i oficjalna strona MAGICAL DREAMS, na której można znaleźć obszerną galerię archiwalnych zdjęć, spis minionych i przyszłych wystaw z cyklu MAGICAL DREAM, oraz długie noty dotyczące autorów biorących udział w wystawie. Organizatorzy zadbali także o zakładkę „Kontakt”, a dla tych, którzy są ciekawi początków inicjatywy, przygotowali popartą zdjęciami notkę w dwóch wersjach językowych.

 

Fot. Kinga Wnuk.

 

Tegoroczna edycja MAGICAL DREAMS zawiera w sobie twórczość artystów z Polski (Karol Bąk, Bronisław Giefert, Mariola Jaśko, Jarosław Jaśnikowski, Marcin Kołpanowicz, Jarosław Kukowski, Graszka Paulska, Lech Pierchała, Zbigniew Seweryn, Leszek Sokół, Józef Stolorz, Dariusz Ślusarski, Roch Urbaniak, Adam Widełka, Krzysztof Wiśniewski, Mariusz Zdybał),  Austrii (Peter Gric), Niemiec (Angerer der Ältere, Kathrina S. Baumgartner, Jacek Lipowczan, Leo Plaw, Otto Rapp),  Danii (Claus Brusen), Irlandii (Alen Kopera), Włoch (Fabrizio Riccardi), Belgii (Tim Roosen), Chorwacji (Iskren Semkov), Francji (Liba W. Stambollion), Ukrainy (Igor Grechanyk), Rosji (Micha Lobi), Meksyku (Jose Parra), Stanów Zjednoczonych (Joseph Kaliher), oraz  Holandii (Rick Lelieveld).

 

 

 

Kinga Wnuk

 

 

 

„MAGICAL DREAMS III” - wystawa zbiorowa.

Wernisaż: 05.05.2016r, godzina 18:00.

Wystawa Miejska, ul. Kiełbaśnicza 28 Wrocław.

Czas trwania: 05.05.2016-11.06.2016.

Wstęp wolny.Bibliografia:

Oficjalna witryna wystawy (on-line), (dostęp: 01.05.2016), dostępny w internecie:http://magical-dreams.pl/.

Relacja z wernisażu na oficjalnej witrynie miasta Wrocław (on-line), (dostęp: 01.05.2016), dostępny w internecie:http://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/sztuka/26909-wystawa-magical-dreams-iii-w-galerii-miejskiej.
Klip reklamujący wystawę, dostępny na YouTube (on-line), (dostęp: 01.05.2016), dostępny w internecie:https://www.youtube.com/watch?v=dBw6brNlERU.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
aspwroclaw
Czas publikacji:
poniedziałek, 23 maja 2016 19:00

Polecane wpisy

  • MEMENTO - śmiertelnie poważna wystawa

    Czynna we Wrocławiu od listopada 2016 roku. W grudniu przenosi się do galerii Labirynt. Ujmująca w swoim indywidualizmie. Niezwykle krucha. Warto zobaczyć. Czy

  • Fotografia niezainscenizowana

    Prace Estery Gundlach- Fober gościły w gablocie przy rektoracie na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na przełomie listopada i grudnia 2016 roku. Studentka I

  • Wykresy dr Andrzeja Kostołowskiego- Spotkanie autorskie

    Dnia 15 grudnia 2016 roku o godzinie 13:30, sala nr 12 w łączniku ASP przy ulicy Garncarskiej we Wrocławiu wypełniła się po brzegi. Odbyło się tam spotkanie z a

Kalendarz

Luty 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny